6 sierpnia, 2018

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – na co można wydać pieniądze?

Wiele osób myli kredyt hipoteczny z pożyczką pod zastaw nieruchomości. Warto mieć świadomość, że oba te rozwiązania rządzą się swoimi prawami. Kredyt hipoteczny udzielany jest wyłącznie na cele związane z nieruchomością np. jej zakupem. W przypadku pożyczek pod hipotekę jest zupełnie inaczej. Gotówkę możemy wydać na dowolny cel, a wszystko zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Nikt nie będzie nas rozliczał z tego, jak spożytkowaliśmy pieniądze, co daje nam poczucie spokoju i swobody. Istotnym jest wyłącznie to, aby stosować się do warunków podpisanej umowy. Pożyczkodawca nie nakłada na nas żadnych dodatkowych […]

0
Published by:
ADMIN

Wiele osób myli kredyt hipoteczny z pożyczką pod zastaw nieruchomości. Warto mieć świadomość, że oba te rozwiązania rządzą się swoimi prawami. Kredyt hipoteczny udzielany jest wyłącznie na cele związane z nieruchomością np. jej zakupem. W przypadku pożyczek pod hipotekę jest zupełnie inaczej. Gotówkę możemy wydać na dowolny cel, a wszystko zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Nikt nie będzie nas rozliczał z tego, jak spożytkowaliśmy pieniądze, co daje nam poczucie spokoju i swobody. Istotnym jest wyłącznie to, aby stosować się do warunków podpisanej umowy. Pożyczkodawca nie nakłada na nas żadnych dodatkowych obowiązków, takich jak np. udokumentowanie inwestycji.

Pożyczka na spłatę zadłużeń?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to propozycja dla osób, które wpadły w tarapaty finansowe. Jest to często jedyne możliwe rozwiązanie dla tych, którzy posiadają długi na poziomie kilkuset tysięcy złotych. Nieruchomość jest dla pożyczkodawcy wystarczającym zabezpieczeniem, dzięki czemu nie musimy przedstawiać m.in. zaświadczenia o zarobkach, czy też dochodach. O pożyczkę możemy starać się nawet w momencie, gdy posiadamy komornika. Warto również dodać, że pożyczkodawca nie sprawdza naszej historii kredytowej. Problemem wielu dłużników jest to, że figurują oni w rejestrze dłużników. Dla banków jest to sytuacja niedopuszczalna. W przypadku pożyczek prywatnych mamy więcej możliwości, gdyż przeszłość nie ma tutaj żadnego znaczenia.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości mogą więc posłużyć do spłaty wcześniejszych zadłużeń. Jest to najlepszy sposób na to, aby pozbyć się zobowiązań, które ciągle rosną (m.in. poprzez odsetki).
Warto wiedzieć, że za nieruchomość uznaje się nie tylko dom, czy też mieszkanie. Jest to również działka budowlana, lokal użytkowy, grunt rolny, a także wiele innych. Pożyczki pod zastaw nieruchomości dedykowane są przedsiębiorstwom, a także osobom prywatnym. Trzeba podkreślić, że są one dostępne nawet dla rencistów, emerytów, czy też rolników.

Ile wynosi okres spłaty pożyczki?

Spłata pożyczki pod zastaw nieruchomości ustalana jest w sposób indywidualny. Każdy przypadek jest inny, więc wymaga osobnego rozpatrzenia. Trzeba również wiedzieć, że każdy pożyczkobiorca ma inne możliwości finansowe. Jeśli możemy płacić relatywnie wysokie raty, to całkowity okres pożyczki będzie krótszy.
Zwykle prywatne przedsiębiorstwa pożyczkowe udzielają pożyczek na okres nie dłuższy niż 10 lat. Plusem jest fakt, że w wielu przypadkach istnieje możliwość przedłużenia okresu spłaty. W sytuacji, gdy nie radzimy sobie ze spłatą zadłużenia (np. z powodu nagłej utraty dochodu), powinniśmy skontaktować się z naszym pożyczkodawcą. Tego rodzaju przedsiębiorstwa idą na rękę swoim klientom np. poprzez przedłużenie okresu spłaty. Warunki umowy mogą być modyfikowane podczas trwania umowy, co jest ogromną zaletą dla pożyczkobiorców. W przypadku niespodziewanych sytuacji losowych możemy liczyć na wsparcie pożyczkodawcy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda nam się raz na zawsze uciec z kłopotów finansowych.

NO COMMENTS