6 sierpnia, 2018

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – szansa dla osób zadłużonych?

Osoby, które posiadają niespłacone zadłużenia znajdują się w niezwykle trudnej sytuacji. Nie mogą one liczyć na pomoc banku, gdyż nie posiadają one zdolności kredytowej. Warto pamiętać o tym, że istnieją pożyczki pod zastaw nieruchomości. Jest to rozwiązanie dedykowane w szczególności osobom, które widnieją w bazach dłużników. Często jest to jedyny sposób na to, aby wyjść z kłopotów finansowych. Pożyczka pod zastaw nieruchomości daje nam możliwość pożyczenia nawet kilkuset tysięcy złotych. Warto również dodać, że okres spłaty jest ustalany elastycznie. Wszystko zależy od naszych indywidualnych możliwości. Kto może otrzymać pożyczkę pod […]

0
Published by:
ADMIN

Osoby, które posiadają niespłacone zadłużenia znajdują się w niezwykle trudnej sytuacji. Nie mogą one liczyć na pomoc banku, gdyż nie posiadają one zdolności kredytowej. Warto pamiętać o tym, że istnieją pożyczki pod zastaw nieruchomości. Jest to rozwiązanie dedykowane w szczególności osobom, które widnieją w bazach dłużników. Często jest to jedyny sposób na to, aby wyjść z kłopotów finansowych. Pożyczka pod zastaw nieruchomości daje nam możliwość pożyczenia nawet kilkuset tysięcy złotych. Warto również dodać, że okres spłaty jest ustalany elastycznie. Wszystko zależy od naszych indywidualnych możliwości.

Kto może otrzymać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości, jak sama nazwa wskazuje, możliwa jest w przypadku, gdy posiadamy własną nieruchomość np. mieszkanie, dom, działkę budowlaną, lokal użytkowy. Ważne jest to, aby wszelkie sprawy formalne były uregulowane. Tylko wtedy wniosek zostanie rozpatrzony w sposób pozytywnie.
Prywatne przedsiębiorstwa udzielające pożyczek pod zastaw nieruchomości nie mają niemal żadnych dodatkowych wymagań. Nie musimy posiadać stałego zatrudnienia, czy też dochodu. Nie istotne jest również to, czy znajdujemy się w bazach dłużników. Oczywistym jest, że osoby zadłużone zwykle znajdują się w KRD, ERIF, czy też BIK, co stanowi ogromną przeszkodę w przypadku pożyczek bankowych.
Pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości dają nam pełen zakres swobody. Warunki umowy ustalane są na podstawie indywidualnych wymagań. Trzeba również dodać, że doradca finansowy pomoże nam w ustaleniu najkorzystniejszych warunków współpracy. Liczą się przede wszystkim interesy klienta.

Czy pożyczki pod hipotekę udzielane są na uczciwy procent?

Wiele osób obawia się, że przedsiębiorstwa pozabankowe oferują zwykle pożyczki nieuczciwie oprocentowane. Nic bardziej mylnego. Owszem, jeszcze kilka lat temu było to znaną praktyką. Kilka lat temu zaostrzono przepisy prawa, które regulują funkcjonowanie przedsiębiorstw pożyczkowych. Właśnie dlatego wszystkie legalnie działające firmy muszą się do nich stosować. Ustawa anty-lichwiarska określa m.in. maksymalną wysokość oprocentowania pożyczki. Dzięki temu możemy mieć sto procent pewności, że pożyczki pod zastaw nieruchomości są uczciwe.
Warto dodać, że pożyczki pod zastaw nieruchomości to nie kredyt hipoteczny. W przypadku pożyczek oprocentowanie jest o wiele niższe. Dodatkowym plusem jest to, że pieniądze możemy zainwestować w dowolny cel. W przypadku kredytów hipotecznych jest to niemożliwe.

Pożyczkę pod zastaw nieruchomości warto wziąć wtedy, gdy zjadają nas odsetki od niespłaconych zadłużeń. Pożyczone pieniądze są dla nas szansą na wyjście z długów. Niespłacone zobowiązania cały czas drożeją, gdyż ich wartość powiększa się o wysokie odsetki. Można więc dojść do wniosku, że jedynym skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest jednorazowa ich spłata. Pomoże nam w tym pożyczka pod zastaw nieruchomości. Wystarczy, że będziemy spłacać ją zgodnie z ustalonymi warunkami, a powoli wyjdziemy z kłopotów finansowych.

NO COMMENTS